ΚΣΤ΄ ΑΓΑΘΟΒΟΥΛΕΙΑ

Μεγάλη ήταν η σημερινή μέρα για τον σχολικό αθλητισμό μιας και πραγματοποιήθηκαν και φέτος με μεγάλη επιτυχία τα “ ΚΣΤ΄Αγαθοβούλεια”, αγώνες στίβου ανάμεσα σε μαθητές και μαθήτριες από τα Δημοτικά Σχολεία του Δήμου Πέλλας και του Δημοτικού Σχολείου Δροσιάς Λάρνακας, στο Δημοτικό Στάδιο Γιαννιτσών. Η διοργάνωση των αγώνων έγινε από τον Δήμο Πέλλας, τη Δ/νση Π.Ε. Πέλλας και το 3ο Δημοτικό Σχολείο.

Το σχολείο μας, έδωσε το παρόν με μια πολύ δυνατή ομάδα που αποτελούνταν από παιδιά της ΣΤ΄ (Εδίνερλης Άγγελος-50μ., Κετσετζής Στέφανος-μήκος, Τουλγαρίδης Ιωάννης-vortex, Κουμπούρας Δημήτρης-ύψος, Μυφτάρι Βενζουέλα-ύψος, Αμπαρλή Θεοτοκία- vortex, Τίκη Αναστασία-μήκος, Τζουράκης Αιμίλιος-αναπλ.vortex,) Ε΄ (Βουδούρη Ιωάννα-50μ. Ψαθά Μαρία-800μ, Ναζλίδου Νικολέτα-αναπλ.vortex,), και Δ΄ (Τίκης Βασίλειος-800μ.) τάξης. Τα παιδιά μας έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και αγωνίστηκαν άξια εκπροσωπώντας το σχολείο με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, κάτω από την καθοριστική καθοδήγηση του γυμναστή του σχολείου μας κ. Σταύρου Τασόπουλου.

Δυναμικό παρόν βέβαια έδωσαν και οι συμμαθητές/τριες των αθλητών/τριών μας, που ήρθαν να τους/τις εμψυχώσουν μαζί με τους δασκάλους τους, από την κερκίδα, και να απολαύσουν ένα μοναδικό θέαμα.

Η χαρά και η συγκίνηση μας όμως, έγιναν ακόμη μεγαλύτερες όταν τρεις από τους 10 αθλητές/τριες μας που αγωνίστηκαν, κατάφεραν να ανεβούν στο ψηλότερο βάθρο, φέρνοντας τη μεγαλύτερη διάκριση, που ήταν από ένα χρυσό μετάλλιο και από ένα χρυσό κύπελο για το σχολείο. Συγκεκριμένα, ο Αγγελος Εδίνερλης στα 50μ αγοριών, η Βενζουέλα Μυφτάρι στο ύψος κοριτσιών και ο Δημήτρης Κουμπούρας στο ύψος αγοριών.

Μπράβο σας παιδιά! Και σήμερα, μας κάνατε υπερήφανους!